logo
notfound

Pogovor o begunski krizi

Splošna knjižnica Ljutomer in Flo Cukeraj organizirata

v petek, 20. maja 2022, ob 18. uri

predavanje in pogovor o begunski krizi,
in sicer s perspektive
dr. Majde Naji.

Vljudno vabljeni v Flo Cukeraj!

 

Majda Naji je diplomirala na Fakulteti za kemijo v Ljubljani. Magistrirala in doktorirala je na Filozofski fakulteti v Zagrebu. Bila je gimnazijska učiteljica kemije in pomočnica direktorja Zavoda RS za šolstvo. Je specialistka za globalno izobraževanje in izobraževanje za trajnostni razvoj. Sedaj je zunanja sodelavka Mednarodne fakultete za družbene in poslovne študije (MFDPŠ) in Univerze v Mariboru, Mednarodni center za ekoremediacije (ERM). Dr. Naji je sodelavka Slovenske znanstvene fundacije in idejna avtorica priznanja Komunikator znanosti.

Njena zadnja aktivnost je povezana z razvojem in promocijo izobraževanja študentov migrantov. Dr. Naji je avtorica ali soavtorica večih knjig s področja naravoslovja in izobraževanja za trajnostni razvoj. Kot avtorica člankov je sodelovala v številnih slovenskih in mednarodnih revijah. Bila je urednica več didaktičnih gradiv s področja naravoslovja in globalnega izobraževanja. Majda Naji je bila predavateljica na številnih mednarodnih konferencah v EU in širše. Ustanovila je in bila urednica revije Okoljska vzgoja v šoli in Revije za razvoj globalne dimenzije kurikula. Bila je članica več Comenius projektov, tri projekte pa je vodila v partnerstvu z British Councilom.

Majda Naji je bila članica skupine za globalno izobraževanje in UNESCO pri Ministrstvu za zunanje zadeve Slovenije. Bila je predstavnica Slovenije v odboru za UNECE (Gospodarska komisija Združenih narodov za Evropo) v Ženevi.

Foto: Majda Naji, Sirija, romarsko središče Sednaya, september, 2021

Pravice pridržane @2025 Splošna knjižnica Ljutomer. Izdelava & vzdrževanje: RAJKOM.SI
IZJAVA O ZASEBNOSTI

Naše spletno mesto uporablja piškotke. To so majhni podatkovni drobci, ki jih spletni strežnik ob obisku ponudi vašemu brskalniku. Ta jih običajno shrani na vaš računalnik oziroma mobilno napravo, ob poznejših obiskih pa se shranjeni piškotek iz brskalnika ponovno pošlje strežniku. Piškotki se uporabljajo za shranjevanje nastavitev, vodenje seje posameznega uporabnika, razlikovanje med uporabniki in za njihovo sledenje na spletišču (lahko tudi med večimi spletišči). Nadzor nad nalaganjem piškotkov, pregled njihovih lastnostni in njihovo brisanje so možni v nastavitvah vašega spletnega brskalnika ali z uporabo dodatnih vtičnikov v njem.

Piškotke razlikujemo glede na naslednje značilnosti:

1. začasni (in sejni) ali trajni piškotki,
2. lastni piškotki ali piškotki tretjih oseb.

Sejni piškotek je piškotek, ki se samodejno izbriše, ko brskalnik zaprete, medtem ko trajni piškotek ostane shranjen v brskalniku, dokler ne mine določeno obdobje (kar je lahko nekaj minut, dni ali več let).

Lastne piškotke postavi spletno mesto, ki ste ga obiskali, piškotke tretjih oseb pa postavi zunanja partnerska spletna storitev, ki je v spletno mesto vključena zaradi želene funkcionalnosti.

Katere piškotke uporabljamo na naši spletni strani?

Na spletnem mestu uporabljamo piškotke analitične storitve Google Analytics, ki so tako trajni in začasni (sejni piškotki), in pištotke vtičnika WordPress Statistics. Storitev uporabljamo za namen analiziranja prometa (štetje obiskovalcev, identifikacija brskalnikov in preživet čas uporabnika na strani, težave pri navigaciji itd.). Omogočajo nam, da ocenjujemo doseg in zanimivost naših prispevkov in odziv na občasne medijske akcije, ki jih izvajamo. Vse podatke uporabljamo interno in zgolj v namen izboljševanja našega spletnega mesta.

Kaj pa piškotki, ki so vezani na vtičnike družbenih omrežij?

Piškotki, ki so vezani na vtičnike družbenih omrežij nam omogočajo, da v vsebino svojega spletnega mesta integriramo njihove produkte – tako lahko obiskovalci delite vsebine s svojimi prijatelji oziroma drugimi povezanimi osebami (različni gumbi, kot so všeč mi je, deli vsebino, priporoči …). Vtičniki uporabljajo piškotke, da lahko družbena omrežja identificirajo svoje člane, ko ti pridejo na spletno mesto z vtičnikom. Če ob obisku našega spletnega mesta niste prijavljeni v posamezno družbeno omrežje (ali niste njegov član), pa je potrebno soglasje za nalaganje piškotkov s strani vtičnikov.

Druge povezave

Na spletnem mestu lahko najdete povezave do drugih spletišč, ki niso pod našim upravljanjem. Za spoštovanje zasebnosti oziroma za vsebino teh spletišč ne odgovarjamo, obiskovalcem preprosto le nudimo povezave, prek katerih lahko pridejo do uporabnih informacij s področja informacijske varnosti.